Petr Stanislav

Petr pochází z obce Svijany. Základní školu navštěvoval v Turnově a po té chodil na Střední odborné učiliště strojírenské ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi, kde studoval tříletý obor automechanik. V současné době si zde dodělává nástavbové studium v oboru Provozní technika.

Petr má velmi rád sport, věnuje se mu již od svých 6ti let. Jako malému učaroval Petrovi motoristický sport. Díky lásce k motorsportu se Petr dostal k motokrosu. Kterému se pak věnoval až na vrcholové úrovni.

05.07.2016 seděl Petr jako spolujezdec na motorce a bohužel se stal účastníkem vážné dopravní nehody. S těžkým poraněním páteře byl transportován do liberecké Krajské nemocnice na oddělení ARO. Diagnóza – poranění v oblasti 3-8 hrudního obratle, přerušená mícha a další vážná zranění. Následujících 8 měsíců Petr strávil na spinální jednotce a v rehabilitačním centru.

Petr je velký bojovník a nic nevzdává. Je mobilní, díky své píli plně samostatný a znovu sportuje. Dvakrát týdně dojíždí do Pardubic hrát basketbal pro vozíčkáře a chce se sportu věnovat i nadále. Jeho snem je pořídit si handbike, aby se mohl dostat na místa nedosažitelná na invalidním vozíku.

A Tým skládaček by mu toto přání rád pomohl splnit.