Okolo měst napříč handicapy Liberec a Jablonec nad Nisou – noční jizda

Projekt Okolo měst napříč handicapy Liberec a Jablonec přinésl energii, světlo a sílu, která nám pomohla bořit bariéry a dovedla nás k vysněnému cíli. Jeli jsme v noci, abychom mohli ukázat, jak záříme a kolik světla se v nás skrývá! Záštitu nad cyklojízdou Okolo Liberce a Jablonce napříč handicapy převzal radní Libereckého kraje pan Petr Tulpa, který se přidale se zástupci úřadu na kole. Mnozí z Vás nazdobyli svá kola co nejvíce světly, blikačkami, reflexními pásky a jeli spolu s námi rozsvítit město.

Cyklojízda kolem měst Jablonec a Liberec byla věnována Míše Halaburtové (35), která trpí DMO (dětská mozková obrna). Důsledkem onemocnění je postižení pobybového aparátu a silné poškození zraku. Míša je velká příznivkyně sportu a jako taková ráda sleduje sportovní pořady a fandí, kde může:-) Bohužel těžké zrakové postižení jí v její zálibě značně limituje a přináší mnoho úskalí také při zapojování do běžného života. Pojďme Míše společně splnit její sen o operaci očí, která jí pomůže lépe se začlenit do společnosti a umožní jí prožívat sportovní klání zase o něco intenzivněji. V pátek, v rámci Okolo Jablonce a Liberce, byla zahájena sbírka na Míšinu operaci. Sbírku organizuje Filip Štupl (Skládačky 2015) a Q-Burger Bar Jablonec.

Do sbírky se zapojil také hlavní partner Cesty za snem, Jablonecká společnost Preciosa se svou nadací. Kromě finanční podpory vyrobili také speciální „Preciosa“ lucerničku pokrytou originální bižuterií. Děkuje, že jste se i Vy přidali a světlo pro Míšu s námi přivezli!